Jdi na obsah Jdi na menu
 


dne 1.9.2007 jsme pořádali 1.Nítovické hry

soutěžilo se v parkuru ZM, Z, ZL

a sjelo se nám celkem 36 koní.

 

A tohle byl náš článek do místních Řečických novin
Hobby parkurové závody v Nítovicích
1. Nítovické hry
 
          Jednou ráno, když jsem šla pokrmit naše koníky před závody, mě napadla myšlenka… proč by jsme nemohli uspořádat parkurové závody zrovinka my. Pořád se s koníkama někam jezdí, a tak to zkusíme vzít i za opačný konec a hobíky uspořádáme. Hned jsem to zavolala kamarádce Míše a už se to rozjelo. Najednou to nešlo zastavit a starostí přibývalo čím dál víc.
Naštěstí mám okolo sebe príma lidičky a ty mě dost pomohli. Vlastně největší zásluhu má Míša, se kterou jsme se staly spolupořadateli. Vše bylo nachystáno na 1.září, na sobotu, na den, kdy končí prázdniny a děti přemýšlí, co ještě s volným víkendem, a tak jsme si řekly, že když bude dobrá propagace, tak půjde vše. Tak to začalo.
          Hlavní bylo sehnat místo, louku, dost velkou, rovnou, co nejblíže k silnici
s parkováním. To se povedlo a děkuji panu Markovi s AGRO-B, že nám to umožnil. Pak přišla na řadu hygiena, svod zvířat, a tím pádem i veterinární dozor, papírováni a shánění, ale zábava, moc jsem se těšila na výsledek. Poté povolení obce, kde nám pan starosta vyšel maximálně vstříc. Člověk, který to nezkusil neví. Čím více se blížil náš den D, tím mi připadalo, že to nemůže vyjít.
Míša začala strašit: Nikdo nepřijede, bude pršet, neseženem dost cen
a sponzorů …! Týden před jsme obeslaly jezdecké kluby v okolí, začaly inzerovat na webových servrech pro jezdce a začaly jsme vylepovat plakáty. Přemluvily jsme naše mamky (tímto jim díky za trpělivost) aby na sebe vzaly zodpovědnost s krmením dravé zvěře – stánek s občerstvením, grilování, točené pivko …
Prostě nakrmit lidičky a jezdce. Den před jsme ohradili kolbiště a začali shánět přakážky (nakonec jsme si půjčily od Slavíků a Havlíků). Postavili parkur a udělali sezení pro obecenstvo, pak opracoviště pro koníky a parkoviště.
A bylo nachystáno pro náš velký den.
          Ráno to vypadalo na pěkný propadák, začalo pršet a v tom se jezdit opravdu nedá, je to nebezpečné, jak pro jezdce i pro koně, tráva je mokrá a dost klouže. Naštěstí někdo mě vyslyšel a ještě než to oficiálně začalo se na nás usmívalo slunko. HURÁ, jásala jsem. A první koníci přijížděli v přepravnících k nám. Muzika hrála a začalo být veselo, DJ pouštěl hity, no bomba.
          Soutěž začala parkurem stupně ZM, což bylo 8 překážek do výšky 90cm, přihlásilo se nám 26 koní. Poté následoval parkur o trošku větší Z, do výšky 100cm, kterého se zúčastnilo 28 koní, a nakonec parkur ZL o cenu starosty města, výška 110cm a šíře 110cm, této soutěže se zůčastnilo 16 koní.
          Vše šlapalo jako hodinky. A už se těším na příští rok, kdy chceme uspořádat opět takovou akci, která proběhne zase na konci prázdnin. Budou to 2. Nítovické hry a už se mě lidičky ptají, zda to budem dělat znovu, a tak jsem slíbila, že do toho, s veškerou párádou, zase půjdem.
         
 
          A hlavně bych tímto moc chtěla poděkovat veškerým sponzorům, protože bez nich by jsme to uspořádat nemohli, a proto díky :
Město Kardašova Řečice, Hotel Lucia (mému zaměstnavateli), Rk Aldina, JUDr. Poslušná, Lékárna Benátky, rybářství KŘ, Střechy Gorský, Ovoce zelenina Martin Hrouda, Chovatelské potřeby, pěstitelská pálenice Kardaška, stavební firma Jord.

         

Všichni jste srdečně zváni na příští rok, kdy už to bude akce opravdu se vším, co k takovým závodům patří.

Inka Zezulová